esmaspäev, 30. jaanuar 2012

Lumeliblikate ja pajulehtedega randmesoojendajad.


Nende randmesoojendajate lugu sai alguse tellija soovist saada kätte midagi loodusvalget ja pehmet. Mind omakorda piiras lõnga jämedus, sest midagi suurt ja kohmakat, mille sees käsi ei painduks, ei tahtnud ma kududa. Seekord jäi silm siis pidama Novita Florica valgel, puhtast villast lõngal.
Esimeste soojendajate legend ja pajulehekiri on sarnane nendele, mida ma juba eelnevalt olen kudunud. Seekord oligi eesmärk kasutada sama jämedusega lõnga ja kududa samade varrastega, et mitte jälle jalgratast leiutada.


Kuna lihtsaim viis midagi uut katsetada on rohkem ühesugust lõnga hankida, siis seekord krabasin poest kohe mitu tokki, et saaks veidi proovida.
Teistele soojendajatele kudusin siis pajulehekirja asemel "liblikad". Ka mustrite valik sellise väikese kudumistöö puhul on suhteliselt piiratud, sest peab see ju ära mahtuma normaalset mõõtu käe seljale.


Kolmandad randmesoojendajad alustasin juba ammu peas mõlkunud mõttega kasutada salli äärekirja.
Ja käeseljale nikerdasin jällegi pajulehekirja, aga seekord siis nuppudega, et harmoniseeruks äärepitsiga.
Need viimased randmesoojendajad on veel vabad. Soovi korral võta ühendust.


Those third pair of fingerless I started already long time ago with an idea to use lace edges. On te back of the hand I made Willow leaf Pattern, but this time with bobbles so it would harmonize with the edge lace.
All the fingerless are hand-knitted from 100% woolen yarn and designed by me.

1 kommentaar: