Kolmapäev, 19. märts 2014

Yupi tekk

Nagu näha, lõppesid minu kirjutised koos eelmise aasta viimaste päikesekiirtega. Eks see kripeldab mul sees, sest kudunud olen ma kogu aeg, aga see pildistamine ... Ja enamus kudumeid tundusid teistele näitamiseks liiga tavalised. Asun nüüd viga parandama. Sügisel oma lõngavarusid tuulates leidsin ikka igasugu kõrvale pandud jääke. Ja nagu teada, ega nendest jääkidest midagi eriti kududa ei saa, sest alati jääb midagi puudu ja siis tuleb jällegi varusid täiendada. Vähemalt nii kehtib see minu puhul. 
Midagi paremat ma sellel hetkel välja ei mõelnud, kui üks korralikkude mõõtudega korralikust materjalist soe tekk. Sellest tuli üks ühe koha peal kootav töö, sest lõpuks ole see päris suur ja  raske.


Alustuseks valisin välja sellised värvid ja muidugi jäi kõigest puudu. Otsisin siis siit ja sealt materjali juurde st. midagi harutasin ülesse ja ka taaskasutusest sain paar väga head tuttuut lõnga juuurde. 
Kudusin sisse kõik piisavalt pikad jupid. Rea algusesse ja lõppu leiutasin mingi võtte, et narmas üles ei hargneks ja nii ma rida realt seda leiutasin ja kudusin. Peenema lõnga puhul kudusin 2 otsa kokku.
Vardad 7mm, 200 silmust. Mõõdud tulid 150x150cm ja lõpuks kaalus tekk 1600gr.Magada selle teki all on väga mõnus ning soe ja lapse lemmik on see ka, eriti kui teleka ees lebada on vaja.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar