Esmaspäev, 6. veebruar 2012

Heategu kõige pisematele


Sellel aastal maabus minu Fb lehele Liann lõngade kaudu selline üleskutse.

Ausalt öeldes olin väga rõõmus, sest mineval aastal sain loost teada alles siis, kui nägin televisioonis  asjade üleandmist. Millest oli muidugi väga kahju.
Sekord läks siis õnneks ja kuna momendil on kudumiseks veidi vaba aega, siis ostsin lõngad ära, sest kunagi ei tea millal vabakutselise vabadus läbi saab. Et mul on just läbi saanud see 26 kinda projekt ja olen kudunud ka randmesoojendajaid, siis otsustasin esialgu punuda vahelduseks hoopis mõned peenemast lõngast tekid.
Ja selline on siis esimene neist.
Lõngadest valisin Titan Wool´i Baby Stampato kirjuma variandi, sest tavaliselt sellist kududa ei saa. Vardad võtsin ka nagu ette antud, et tekk liig õhuline ei tuleks ja oma eesmärgi ikka täidaks. Pitssalle kootakse muidu ikka veidi jämedamatega just seetõttu, et ikka pitsiline mulje tuleks.
Mustri leidsin pärast pikka otsimist vanast koekirjade raamatust. Selle peale kulus ikka omajagu aega, sest kord oli muster liiga hõre, kord jälle liiga tavaline. Tahtsin enesearendamise mõttes proovida just neid koekirju, mida ennem pole õnnestunud kududa.
Teki mõõtudeks sai ette antud 40x60cm ja et sellest ikka kinni pidada, siis esimesel tekil ma äärepitsiga jändama ei hakanud ja heegeldasin rea pikoosid.

Teise teki keskmine osa on juba valmis kootud ja sellele planeerisin  äärepitsi ka kududa, eks näis mis sellest välja tuleb. Väga lihtne see olema ei saa, sellest sain juba äärepitsi silmuseid arvutades aru, sest tekk on ikka piisavalt väike.

Kolmandast tekist on ka pool juba valmis ja sellele ma enam kootud serva ei planeerinud. Selle asemel jõuan juba uuest tekist 1/4 valmis meisterdada.

Ja nüüd üleskutse kõigile, kes kududa ja õmmelda oskavad.
Kui veidikenegi aega ja tahtmist on, lööge kaasa.
Teie heategu oodatakse väga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar